Spawanie aluminium – Rybnik

Obróbką metali nazywa się wszystkie procesy związane ze zmianą kształtu, wymiarów, właściwości fizycznych i chemicznych metali. Niezwykle ważny jest przy tym dobór odpowiedniej metody, która powinna być zawsze dopasowana do rodzaju materiału. Jeżeli szukasz specjalistów od spawania aluminium w okolicach Rybnika, skontaktuj się z nami. Zapewniamy najwyższą jakość oferowanych usług. Dysponujemy profesjonalnym parkiem maszynowym, a nasi wykwalifikowani pracownicy odpowiedzą na wszystkie twoje pytania.

Jedną z podstawowych metod obróbki metali jest spawanie. Chociaż podobne techniki spawania stosuje się do różnych metali, w przypadku aluminium zazwyczaj stosuje się prąd przemienny (AC), nie tak jak w przypadku pozostałych materiałów – prąd stały (DC). Wyspecjalizowaliśmy się w prowadzeniu hurtowni aluminium i spawaniu aluminium, ponieważ jest to materiał powszechnie stosowany ze względu na specyficzne właściwości. Na tle innych metali wyróżnia się on niewielką wagą i jednocześnie dużą wytrzymałością.

Metody spawania aluminium

Spawanie aluminium uznaje się za dość trudny proces ze względu na stosunkowo niską temperaturę topnienia i dosyć szybkie powstawanie tlenków na powierzchni metalu w trakcie obróbki. Najczęściej stosuje się tu metody MIG oraz TIG. Spawanie MIG (Metal Inert Gas) sprawdza się najlepiej w przypadku materiału grubszego niż 1 mm. Z kolei metoda TIG (Tungsten Metal Gas) nadaje się do nawet bardzo cienkich materiałów (poniżej 1 mm). Jeśli poszukujesz usługi spawania aluminium w okolicach Pszczyny, Oświęcimia, Czechowic-Dziedzic, zapraszamy do kontaktu.