Kiedy brama przesuwna stanowi dobrą alternatywę dla bramy skrzydłowej?

brama przesuwna

Brama skrzydłowa to rozwiązanie tradycyjne, często widywane przy wjazdach na posesje prywatne. Coraz częściej jednak przy domach, jak i siedzibach firm, montowane są bramy przesuwne. Czemu zawdzięczają one swoją popularność? Czy brama przesuwna nadaje się do każdego wjazdu? Odpowiadamy poniżej.

Zalety bram przesuwnych

Bramy przesuwne są bardzo wygodne i bezpieczne w użytkowaniu, dlatego coraz częściej są wybierane. Te zazwyczaj jednoskrzydłowe konstrukcje nie zajmują wiele miejsca, dyskretnie chowają się za ogrodzeniem podczas otwierania. Mogą być zamontowane na szynach (należy pamiętać o utrzymywaniu szyny w czystości, gdyż może na niej zalegać śnieg, brud czy liście) lub jako samonośne (nieco droższe). Oba rodzaje otwiera się łatwo, dodatkowo można je wyposażyć w automatykę oraz system antywłamaniowy. Bramy przesuwne mogą mieć niemal dowolną szerokość.

Gdzie można zamontować bramę przesuwną?

Bramy przesuwne montuje się przede wszystkim tam, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na podjeździe. Świetnie sprawdzają się także przy siedzibach przedsiębiorstw i wszędzie, gdzie jest duży ruch, a tuż przy wjeździe ustawiają się często kolejki samochodów. Cała przestrzeń aż do samej bramy może być tam wykorzystywana po obu stronach, nie tak jak przy bramach skrzydłowych, przy których trzeba pamiętać o zachowaniu niezbędnego odstępu, by umożliwić otwieranie i zamykanie.

Jeśli szukasz producenta bram przesuwnych w okolicy Rybnika, zapraszamy. Pamiętaj, że montaż tej bramy wymaga więcej miejsca wzdłuż ogrodzenia, nie można jej więc zainstalować tam, gdzie tuż przy bramie zamontowane są jakieś urządzenia czy budowle ani tam, gdzie nietypowe położenie terenu to uniemożliwia. Jeśli zatem działka jest wąska, lecz długa, lepszym rozwiązaniem będzie tradycyjna brama skrzydłowa. 

Wróć do bloga